BAŞKANIMIZ


Yönetim Kurulu Başkanı
Reşat GENÇTÜRK

TAKVİM

DUYURULAR

İESOB

KOSGEB BAŞVURU

KAMU İHALE KURUMU

İZMİR KALKINMA AJANSI

EXPO 2020 İZMİR

İZMİR BÖLGE PLANI

ALO GIDA HATTI

iş Sağlığı Güvenliği (az tehlikeli sınıfta 50’den az çalışanı olanlar)
15 Haziran 2016

6331 sayılı iş sağlığı ve güvenliği kanununun “yürürlük”başlıklı 38’inci maddesi uyarınca 50’den az çalışanı olan ve AZ TEHLİKELİ sınıfta yer alan iş yerleri için kanunun 6. maddesi kapsamında iş sağlığı ve güvenliği hizmeti alma üstlenme yükümlülüğü 01.07.2016 tarihi itibariyle başlayacaktır.

Bununla birlikte gerekli eğitimleri almak şartıyla ( işe giriş ve periyodik muayeneler ve tetkikler hariç) 10′ dan az çalışanı bulunan ve az tehlikeli sınıfta yer alan işyerlerinde 01/07/2016 tarihinde başlayacak olan iş güvenliği uzmanı ve iş yeri hekiminden hizmet alma yükümlülüğü ile bir kısım iş sağlığı ve güvenliği (İSG) hizmetlerinin işveren veya işveren vekili tarafından yürürtülebilmesi için ilgili üniversiteye internet ortamından müracaat edilerek akabinde yapılacak sınavda başarılı olmak şartıyla sertifika almak gerekmektedir. bahsi geçen eğitimler ve sınavlar Anadolu üniversitesi tarafından belirli aralıklarla tekrarlanmakta olup başvuru şartları ile eğitim programına ilişkin detaylı bilgiler http://esertifika.anadolu.edu.tr adresinde yer almakta ve halihazırda 24.06.2016 tarihine kadar başvuru yapılabilmektedir.ilgili esnaf ve sanatkarlarımıza duyurulur.

Okunma Sayısı : 459
iş Sağlığı Güvenliği (az tehlikeli sınıfta 50’den az çalışanı olanlar) Yorumlar


Fatal error: Cannot redeclare excerpt() (previously declared in /home/u7414072/camdibiesnafodasi.org/wp-content/themes/camdibi/functions.php:5) in /home/u7414072/camdibiesnafodasi.org/wp-content/themes/camdibi/functions.php on line 15