BAŞKANIMIZ


Yönetim Kurulu Başkanı
Reşat GENÇTÜRK

TAKVİM

DUYURULAR

İESOB

KOSGEB BAŞVURU

KAMU İHALE KURUMU

İZMİR KALKINMA AJANSI

EXPO 2020 İZMİR

İZMİR BÖLGE PLANI

ALO GIDA HATTI

ODA AİDAT BORÇLARI
17 Eylül 2014

-6552 sayılı Kanun ile yapılan esnaf ve sanatkarlarımızı  ilgilendiren düzenlemeler 11 eylül 2014 tarih ve 29116 sayılı mükerrer resmi gazetede yayımlanarak yürürlüğe girmiştir. Buna göre;

-11 Eylül 2014 tarihinden önceki dönemlere ait yıllık oda aidat borçları olan esnaf ve sanatkarlarımızın yeniden yapılandırılmasına ilişkin olarak Kasım 2014 sonuna kadar bağlı bulunduğu odaya dilekçe veya yazı ile başvuruda bulunmaları gerekmektedir.

-Borç asıllarına halen uygulanmakta olan 3095 sayılı kanuni faiz ve temerrüt faizine ilişkin kanunda öngürülen faiz oranı yerine, yurt içi üretici fiyat endeksi(Yİ-ÜFE) oranları uygulanacak ve buna göre hesaplanan yeni borç toplamı bulunacaktır.

-Esnaf ve sanatkarlarımızın bu kanun ile getirilen düzenlemelerden yararlanabilmeleri için dava açmamaları,açılmış davalardan vaz geçmeleri ve kanun yollarına başvurmamaları gerekmektedir.

-Ödenmesi gereken toplam borcun; taksit ödeme süresi içinde (Aralık 2014 ayı sonuna kadar) peşin ödenmesi halinde toplam borçatan %10 oranında indirim yapılacaktır.

-Borçların ödenmesi gereken süre ve öngörülen sistem içinde kısmen veya tamamen ödenmemesi halinde; ilgililer bu kanun hükümlerinden yararlanamayacaklardır.

-Aidat borçlarının ve Faizlerinin hesaplanması ve tahsiline ilişkin olarak teknik ayrıntılar daha sonra gereken açıklamalar yapılarak üyelerimize duyurulacaktır.

 

Okunma Sayısı : 744
ODA AİDAT BORÇLARI Yorumlar


Fatal error: Cannot redeclare excerpt() (previously declared in /home/u7414072/camdibiesnafodasi.org/wp-content/themes/camdibi/functions.php:5) in /home/u7414072/camdibiesnafodasi.org/wp-content/themes/camdibi/functions.php on line 15